5 sposobów na ciekawe zdjęcia produktów

Kiedy chcemy coś sprzedać w sieci, oczywiste jest, że musimy zrobić temu ładne zdjęcia, jednak nie każdy jest profesjonalnym fotografem, co wtedy?
Istnieje kilka sposób, aby zrobić ładne zdjęcia i co najlepsze, nie potrzebujemy do tego topowego sprzętu, a wystarczy zwykły telefon który mamy na co dzień.
Zanim to warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach przed zaczęciem takiej sesji.
Pierwszą z takich rzeczy jest oczywiście oświetlenie – naturalne to najlepsza opcja, jeśli za oknem jest ładna pogoda, warto to wykorzystać i popstrykać kilka fotek na świeżym powietrzu przy naturalnym oświetleniu.
Jeśli jednak nie mamy takowej możliwości, zawsze możemy wykorzystać parapet który posiada chyba każdy dom i na nim położyć nasz produkt, a następnie wykonać kilka zdjęć.

Inną niebywale ważną rzeczą jest to aby nasze produkty były czyste, w końcu nikt nie chce kupić zakurzonych, czy też co gorsze – zniszczonych rzeczy, prawda?
Dlatego, jeśli chcemy sprzedać jakieś biurko, czy coś innego, zadbajmy o to, aby to faktycznie było czyste, poza tym wtedy kiedy nasze produkty będą czyste i niezniszczone będziemy mogli więcej sobie policzyć za taką rzecz.

Jednak przechodząc, już stricte do sposób na ciekawe zdjęcia produktów to zacznijmy od sposobu numer jeden, czyli Ciekawe tło.
O co chodzi?
Kiedy przykładowo sprzedajemy jakieś buty, bądź telefon, warto zadbać, aby przedmiot ten leżał na ciekawym tle, przykładowo na podłodze, czy też jakiejś desce.
Ciekawe tło możemy zrobić na wiele sposobów, jedyne co nas ogranicza to tylko kreatywność.
Dlatego, jeśli mamy jakiś ciekawy pomysł warto go realizować, ewentualnie zapisać na później, jeśli jednak nie mamy pomysłu, możemy przeczytać wpis w Internecie taki jak choćby ten, czy poszukać inspiracji na YouTube, czy też Tik Tok .

Odbicia lustrzane, również się ładnie prezentują na zdjęciach i na pewno przyciągną uwagę nie jednego przeglądającego, dlatego warto spróbować ten sposób.
Do jego wykonania możemy użyć kartki i szkła, bądź po prostu lustra na którym położymy nasz przedmiot i będziemy fotografować.
Warto zdjęcia porobić z różnych kątów, przy odrobinie szczęścia możemy uzyskać naprawdę ładne zdjęcie, które może bardzo pomóc w sprzedaży.

Klasyk czyli oczywiście białe tło to kolejny prosty, wręcz banalny pomysł na ładne zdjęcia produktu, jedyne co tutaj nam potrzeba to wymyślić białe tło, zagospodarować trochę miejsca i wykorzystać naturalne oświetlenie i tak naprawdę cała robota jest wykonana, jedyne co nam zostało to zrobić kilka zdjęć.

Jeśli jesteśmy tak dużo przy oświetleniu, to o tym też warto wspomnieć, że ciekawe oświetlenie, też może być sposobem na ciekawe zdjęcie produktów.
Dla prostego przykładu, możemy zrobić kwadrat z drewniane go pudełka po butach wyciąć górę i dół pudełka, przykleić na ukos taśmę i przyłożyć nad nasz produkt, kiedy połączymy to ze zdjęciami na zewnątrz, możemy uzyskać całkiem ciekawy efekt światła.

Ostatni sposób to tło z monitora, o co chodzi?
Włączamy na monitorze jakiś obrazek, bardzo ładnej jakości, przed monitor kładziemy nasz produkt i robimy zdjęcie tego produktu a w tle jest nasz obrazek na monitorze.
Jeśli jesteśmy przy takich sposobach, to jeśli ktoś ma komputer stacjonarny z ozdobnymi ledami to również może wykorzystać, przykładowo gasząc światła w całym pokoju i zostawiając jedynie klawiaturę i sam komputer na kolorowo i na takim tle robić zdjęcia.

Jednak pamiętajmy, że oprócz samych zdjęć, należy zająć się jeszcze obróbką tych zdjęć, co również nie jest specjalnie trudnym zajęciem, jednak w tym przypadku warto sprawdzić w Internecie jak to zrobić, ponieważ sami bez żadnych umiejętności możemy pogorszyć, nawet jeśli coś NAM będzie wydawać się OK. To w rzeczywistości wcale nie musi takie być.
Są kanały na YouTube które zajmują się stricte fotografią, oraz obróbką, dlatego warto tam zajrzeć, jeśli jednak wolimy czytać, znalezienie bloga na temat fotografii też nie będzie specjalnie trudne, dlatego jeśli chcemy faktycznie poszerzyć wiedzę, warto zajrzeć w temat głębiej.